Відеотека


Відеотека

Перелік екранізованих творів українських письменників, які вивчають за шкільною програмою

З початком нового навчального року учні стають дуже заклопотаними: безліч нових знань та завдань, а ще потрібно встигати читати літературу за програмою. З цим у багатьох школярів пов'язані певні проблеми. Якщо Ви щось не встигли прочитати, забули, не змогли зрозуміти основну думку твору або образ певного персонажа - пропонуємо Вам вихід - переглянути фільм. Звісно це не звільняє Вас від прочитання оригіналу, адже далеко не усі твори екранізовані і вони не завжди на сто відсотків збігаються за змістом з оригіналом (не завжди те, що подає режисер збігається із тим, що намагається передати автор твору). До того ж фільми допомагають краще уявити образ героїв та запам'ятати головну ідею, що особливо корисно для тих осіб, які сприймають інформацію через зорові образи (тобто для тих, кому краще побачити ніж самому уявити).!!! Але ще раз нагадуємо, у дилемі з трактуванням певних моментів між книгою та фільмом, перевага однозначно на боці книги!!!










5 клас

 М.Вінграновський "Сіроманець"


Легенда про Кия, Щека і Хорива — факти та домисли 


Фільм "Захар Беркут" (за повістю І.Франка "Захар Беркут") 7 клас
Фільм "Гуси - лебеді летять"(за  однойменною повістю М.Стельмаха)7 клас
Фільм "Сто тисяч" (за однойменною п'єсою Івана Карпенка-Карого) 8 клас

Маруся Богуславка (1966), мульфільм українською

Відео ІСТОРІЯ УКРАЇНИ - Слово о полку Ігоревім





Фільм "Назар Стодоля" (за п'єсою Т.Шевченка "Назар Стодоля") 9 клас
Фільм "Хазяїн" (за п'єсою Івана Карпенка-Карого "Хазяїн)"
Фільм "Наталка Полтавка" (за п'єсою І.Котляревського "Наталка Полтавка") 9 клас
Фільм "Чорна рада" (за романом П.Куліша "Чорна рада") 9 клас
Фільм "Тіні забутих предків" (за повістю М.Коцюбинського "Тіні забутих предків") 10  клас"Тіні забутих предків" (фільм, за повістю М.Коцюбинського "Тіні забутих предків") - 1964р., Київська кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка, режисер Сергій Параджанов.
Фільм "Кайдашева сім'я" (за повістю Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я") 10 клас"Кайдашева сім’я" (фільм, за повістю І. Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я") – 1993р., кінооб'єднання "Консорціум Козак»", режисер Володимир Городько.
Фільм "Камінний хрест" (за новелою В.Стефаника "Камінний хрест") 10 клас"Камінний хрест" (фільм, за новелами В.Стефаника "Камінний хрест" та "Злодій")– 1968р., Київська кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка, Леонід Осика.
Фільм "Мартин Боруля" (за комедією Івана Карпенка-Карого) 10 клас"Мартин Боруля" (фільм-вистава, за однойменною комедією І.Карпенка-Карого)– 1953р., Київська кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка, режисери Олексій Швачко, Гнат Юра.
Фільм "Лісова пісня" (за драмою-феєрією Лесі Українки) 10 клас"Лісова пісня" (фільми – 2 екранізації, мультфільм, за драмою-феєрією Лесі Українки "Лісова пісня")
- "Лісова пісня", х/ф - 1961р., режисер Віктор Івченко.
- "Лісова пісня. Мавка", х/ф - 1981р., режисер Юрій Іллєнко.
- "Лісова пісня. Мавка", м/ф – 1976 р.
 - "Лісова пісня", х/ф - 1961р., режисер Віктор Івченко. - "Лісова пісня. Мавка", х/ф - 1981р., режисер Юрій Іллєнко. - "Лісова пісня. Мавка", м/ф – 1976 р. - "Лісова пісня", х/ф - 1961р., режисер Віктор Івченко. - "Лісова пісня. Мавка", х/ф - 1981р., режисер Юрій Іллєнко. - "Лісова пісня. Мавка", м/ф – 1976 р.


Іван Багряний
Фільм "Тигролови" (За однойменним романом  Івана Багряного) 11 клас"Тигролови" (фільм, за однойменним романом Івана Багряного) – 1994 р., Cтудія "Укртелефільм", режисер Ростислав Синько.
Відмінність фільму від книги: 
(герой твору - за книгою / за фільмом) 
Ім'я юнака – Григорій Многогрішний / Андрій Чумак
Майор Медвин на кожній зупинці перевіряє – лише Григорія / Багато в’язнів
Рятував від ведмедя - Григорій думав, що хлопця / Одразу видно, що дівчина
Катря, яку він згадує, коли лежить непритомний - Його сестра / Його любка
Наталка - Майже до кінця книги не виявляє почуттів до Григорія / Одразу закохується у нього
Остання зустріч з Медвинем - Після полювання на тигра / Під час пантування
Відмінність фільму від книги: (герой твору - за книгою / за фільмом) Ім'я юнака – Григорій Многогрішний / Андрій ЧумакМайор Медвин на кожній зупинці перевіряє – лише Григорія / Багато в’язнівРятував від ведмедя - Григорій думав, що хлопця / Одразу видно, що дівчинаКатря, яку він згадує, коли лежить непритомний - Його сестра / Його любкаНаталка - Майже до кінця книги не виявляє почуттів до Григорія / Одразу закохується у ньогоОстання зустріч з Медвинем - Після полювання на тигра / Під час пантуванняВідмінність фільму від книги: (герой твору - за книгою / за фільмом) Ім'я юнака – Григорій Многогрішний / Андрій ЧумакМайор Медвин на кожній зупинці перевіряє – лише Григорія / Багато в’язнівРятував від ведмедя - Григорій думав, що хлопця / Одразу видно, що дівчинаКатря, яку він згадує, коли лежить непритомний - Його сестра / Його любкаНаталка - Майже до кінця книги не виявляє почуттів до Григорія / Одразу закохується у ньогоОстання зустріч з Медвинем - Після полювання на тигра / Під час пантування


Фільм "Україна в огні" (за твором О.Довженка "Україна в огні") 11 клас"Незабутнє" (фільм, за твором О.Довженка "Україна в огні) – 1967р., реж. Юлія Солнцева.
 Фільм "Земля" (за однойменним твором О.Довженка)Фільм-вистава "Мина Мазайло" (за комедією М.Куліша "Мина Мазайло") 11 клас"Мина-Мазайло" (фільм-вистава, за комедією М.Куліша "Мина Мазайло") – 1991р., Студія "Укртелефільм", режисер Сергій Проскурня.
Фільм "Все перемагає любов" (за новелою О.Гончара "За мить щастя") 11 клас"Все перемагає любов" (фільм, за новелою Олеся Гончара "За мить щастя") – 1987р., Київська кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка, режисер Микола Мащенко.
Фільм "Голос трави" (за творами Валерія Шевчука) 11 кла"Голос трави" (фільм, за творами Валерія Шевчука) – 1992р., "Одеська кіновідеостудія нового типу", режисер Наталія Мотузко.


Знайомимось з письменниками ближче
(відеофрагменти)

1.Максим Рильський


 Невідомий Максим Рильський. "Як на духу"


 М.Рильський читає свій вірш 1957р.






2.А.Малишко
3.Олег. Ольжич





4.Олександр Олесь



5.Олександр Довженко


6.Живий голос Василя Симоненка 1962 - 1963р.




7. Живий голос Павла Тичини 1955р.







8.Василь Стус. На Колимі запахло чебрецем..





Немає коментарів:

Дописати коментар